Popularne pokrycie dachowe w dobrej cenie

Gonty bitumiczne to popularne pokrycia dachowe, które przyciąga inwestorów zwłaszcza z powodu ceny – są one zdecydowanie tańsze od innych pokryć dachowych. Są od nich także lżejsze, co jest kolejnym ich atutem podczas montowania na powierzchni dachowej. By można było zastosować gonty bitumiczne, należy najpierw ułożyć podłoże z desek lub płyt OSB w wersji wodoodpornej. Gonty sprawdzają się również doskonale na skomplikowanych powierzchniach ze względu na ich łatwość montażu i dużą elastyczność materiału.

Jak są wykonane gonty bitumiczne?

  • Wierzchnia część gontów bitumicznych pokryta jest posypką bazaltową, która chroni przed promieniowaniem UV, a same gonty bitumiczne wykonane są z trwałego welonu szklanego, pokrytego bitumiczną mieszanką lub też mieszanką bitumiczną modyfikowaną.
  • Podczas procesu produkcji wierzchnia warstwa gontów bitumicznych zostaje pokryta kolorowym granulatem, odpornym na działanie promieni UV.
  • Gont tworzy kilka warstw i posiada złożone właściwości. Składa się on z warstwy nośnej, która pokryta jest izolacją, z warstwy podkładowej oraz wierzchniej. Produkty te chronią przed wilgocią, a co bardzo ważne, są wygłuszające, zatem padający deszcz nie będzie roznosił się echem, uderzając o powierzchnię dachu pokrytego gontami bitumicznymi. Poza tym, dzięki bardzo łatwemu montażowi, w chwili potrzeby wymiany gontów bitumicznych, spowodowanej jakimkolwiek uszkodzeniem mechanicznym, nie stanowi to wielkiego problemu.

 

Jakie mają zastosowanie gonty bitumiczne?

  • Gonty bitumiczne występujące także pod nazwą gontów dachowych układa się na dachach o różnym nachyleniu, począwszy od dachów o niskim koncie nachylenia, od 15o w górę, a skończywszy na dachach spadzistych o koncie nachylenia do 85o.
  • Prawie wszystkie rodzaje wiat samochodowych oraz wszystkie rodzaje szop ogrodowych i domków letniskowych mogą zostać przykryte gontem dachówkowym, włącznie z dachami piramidowymi i namiotowymi.

 

Zasada działania gontów bitumicznych polega na tym, że w momencie oddziaływania na nie promieni słonecznych, już po ich zamontowaniu, sklejają się one, tworząc warstwę hydroizolacyjną, która w efekcie końcowym doskonale uszczelnia dach. Gont bitumiczny można zatem wykorzystywać do pokrycia nowych jak i restaurowanych dachów starych budynków.

 

Zalety gontów bitumicznych

  • gonty są wyraźnie lżejsze niż konwencjonalne materiały dekarskie. Dzięki temu, gonty stanowią idealne rozwiązanie dla spadzistych dachów o lżejszej konstrukcji, jak np. szopy ogrodowe i domki letniskowe, wiaty, dachy nad basenami, domki weekendowe lub stadniny.
  • położenie gontów na drewnianym deskowaniu powstrzymuje szkodniki (pająki lub osy) przed przenikaniem do wnętrza membrany dachowej i zakładaniem
    w niej gniazd.
  • granulat, odporny na działanie promieni UV i pokrywający górną powierzchnię gontów, dostępny jest w pełnej gamie kolorów. Oprócz uzyskania pożądanego wyglądu, granulat pomaga chronić produkt, gwarantując jego długi okres użytkowania.

 

Gonty dachowe są produktem lekkim i giętkim, dlatego też bardzo łatwo ułożysz je na większości dachów. Jak je zamocować? Bardzo łatwo, za pomocą ocynkowanych gwoździ. Dodatkowo, w miejscach, które muszą być idealnie uszczelnione, stosuje się kleje trwałe plastyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl