Akryl PMMA Pleksa
Płyty z akrylu to najpopularniejsze tworzywo skutecznie zastępujące szkło naturalne, wykorzystywane do przeszkleń dużych połaci dachów, przekryć dachowych, tuneli, ekranów ochronnych, reklam, neonów itp. Płyty charakteryzują się gładką powierzchnią, małą wagą, bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Z natury odporne są na promieniowanie UV oraz czynniki nieorganiczne takie jak kwasy, zasady, sole. Płyty z akrylu są łatwe w obróbce, odporne na procesy starzenia, nie kruszeją.

Płyty akrylowe to najpopularniejsze tworzywo, które skutecznie zastępuje szkło naturalne. Często wykorzystuje się je do tworzenia przeszkleń dużych połaci dachów, ale nie tylko. Produkty z tej kategorii charakteryzują się gładką powierzchnią, wysoką izolacyjnością akustyczną, oraz niską wagą. Oprócz tego są odporne na promieniowanie UV, a także czynniki nieorganiczne takie jak zasady, sole i kwasy. To materiał praktyczny, odporny na procesy starzenia, łatwy w obróbce. W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór wysokiej jakości płyt z akrylu.

Płyty z akrylu - zakres zastosowań

  • Wykorzystywane jako przeszklenia dużych i małych połaci dachów.
  • Montowane jako przekrycia dachowe, tunele i ekrany ochronne.
  • Stosowane w formie przeszkleń powierzchni reklamowych i neonów.
  • Używane jako obudowy oraz pokrywy maszyn.
  • Często pełnią funkcję przeszkleń obrazów, drzwi, czy okien.
  • Są częścią obudów i pokryw maszyn, przeszkleń gablot sklepowych, oraz ekranów akustycznych.
  • Czasem są stosowane do tworzenia ścianek działowych.

Najważniejsze cechy płyt akrylowych

Najważniejsza cecha płyty z akrylu to jej wysoka odporność na promieniowanie UV, oraz działanie czynników nieorganicznych: kwasów, zasad i soli. Oprócz tego jest wytrzymała na procesy starzenia - nie ulega żółknięciu. Kolejną zaletą PMMA Pleksa jest bez wątpienia ogromna łatwość obróbki materiału. Docenia się go w przemyśle, budownictwie oraz sektorze prywatnym za wyjątkową lekkość, gładką powierzchnię, oraz dobrą izolację akustyczną.

Poza płytami akrylowymi, w naszej ofercie dostępny jest również niezawodny i trwały poliwęglan lity.

Top 3: polecane płyty akrylowe z naszej oferty

  1. Akryl 1250x2050/6 mm, bezbarwny – bezbarwna płyta akryl o litej strukturze i grubości 6 mm. Jej masa wynosi 7.14 kg na m2.
  2. Akryl 1250x2050/8 mm, bezbarwny  – model bezbarwny, o litej strukturze i grubości 8 mm. Wysoka jakość i optymalna wielkość produktu.
  3. Akryl 2050x3050/2 mm, bezbarwny – tworzywo o niskiej masie 2.38 kg na m2 oraz grubości 2 mm. Bezbarwne, może być cięte nawet za pomocą nożyka do laminatów.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie Robelit?  

Asortyment sklepu Robelit to szeroki wybór sprawdzonych, bezpiecznych produktów. Jesteśmy marką rozpoznawalną na rynku, gwarantującą swoim klientom wysoki standard obsługi. Oferujemy szybką wysyłkę, a przy każdym produkcie znajdą Państwo przewidywany czas dostawy. Nasze płyty akrylowe wyróżniają się świetnymi parametrami. Poza tym są dostępne w wielu wariantach, różniących się m.in. pod względem grubości, masy i wymiarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl