Daszki i zadaszenia na wymiar
Daszki i zadaszenia na wymiar

Popularne i szeroko dostępne daszki nad drzwi i markizy balkonowe nie zawsze odpowiadają naszym indywidualnym wymaganiom. Oryginalne elewacje domów, niestandardowe wielkości drzwi i okien wymagają równie niestandardowego podejścia do projektu zadaszeń. Aby taka konstrukcja dobrze się prezentowała - czy w bloku czy też w domu jednorodzinnym - nie powinna odbiegać od stylistyki budynku oraz współgrać z kolorystyką i detalami elewacji.

czytaj całość
Polipropylen - zastosowanie i właściwości
Polipropylen - zastosowanie i właściwości

Polipropylen (PP) został opracowany ze związków organicznych i syntetycznych, i jest powszechnie stosowanym tworzywem sztucznym. Polipropylen jest wykorzystywany praktycznie w każdej branży, często do produkcji towarów paczkowanych i szeroko w reklamie. Pierwotnie polipropylen, ze względu na swoje właściwości, został opracowany jako tworzywo przemysłowe. Dziś plastik stał się już częścią naszego codziennego życia i nawet opakowania leków nie budzą w nas troski o własne bezpieczeństwo. Dlatego polipropylen znajdziemy także wśród wielu artykułów gospodarstwa domowego, takich jak plastikowe pojemniki czy słoiki.

 

czytaj całość
Izolacja pozioma fundamentów – dlaczego warto ją wykonać?
Izolacja pozioma fundamentów – dlaczego warto ją wykonać?

Kluczowym etapem budowy domu jest dobre położenie fundamentu. Okna, dach czy inne komponenty nieruchomości łatwo w przyszłości wymienimy, ale fundamentu już nie. Solidnie położony jest podstawą trwałości i filarem całej konstrukcji budynku. Wyzwaniem dla pomyślnego rozwoju prac jest zabezpieczenie fundamentu przed destrukcyjnym i erozyjnym działaniem wody. Dobrą hydroizolację zatem - tak poziomą jak i pionową – powinien uwzględniać każdy projekt domu.

 

czytaj całość
Metody ochrony roślin przed silnym mrozem - jak okrywać rośliny na zimę?
Metody ochrony roślin przed silnym mrozem - jak okrywać rośliny na zimę?

Szkodliwość wpływu niekorzystnych warunków atmosferycznych na żywotność naszych ogrodów jest powszechnie znana. Z pewnością najtrudniejszym okresem dla naszych roślin jest sezon zimowy. Dlatego zabezpieczenie ich przed wiatrem, śniegiem i mrozem jest kluczową, a zarazem podstawową, czynnością wpisującą się w coroczne kalendarium ogrodowych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

czytaj całość
Daszek nad drzwi – jaki kolor zadaszenia drzwi wybrać ?
Daszek nad drzwi – jaki kolor zadaszenia drzwi wybrać ?

Żyjemy w strefie klimatycznej, która niekiedy nas nie rozpieszcza. Grad, mróz, silny wiatr lub deszcz czy ostre słońce pojawiają się naprzemiennie każdego roku. Wielu producentów drzwi wejściowych zastrzega sobie w specyfikacji produktu, że gwarancja na nie będzie obowiązywała tylko i wyłącznie w połączeniu z dodatkowym zadaszeniem. Daszek nad drzwi wejściowe stanowi bardzo skuteczną ochronę przed uporczywymi warunkami atmosferycznymi, a zarazem jest to efektowny dodatek wizualny każdego wejścia do budynku. Zarówno same drzwi, jak i ich zadaszenie, to Twoja wizytówka.

 

czytaj całość
Zastosowanie mat ochronnych z poliwęglanu
Zastosowanie mat ochronnych z poliwęglanu

Podłogi wykonane z materiałów twardych, dywanowe czy też wykładziny – wszystkie te rodzaje powierzchni płaskich mogą ulegać zniszczeniu poprzez codzienne ich użytkowanie. Narażone na nadmierną eksploatację są zwłaszcza podłogi w biurach, przez które codziennie przemieszcza się duża liczba osób. Wymiana całej podłogi wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, a tego chce uniknąć każdy – czy to w domu, czy w biurze, czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Aby uniknąć tak kosztownych zmian, doskonałym sposobem na ochronę powierzchni podłogi są maty ochronne.

czytaj całość
Zalety rulonu z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym
Zalety rulonu z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym

Rulon falisty z poliestru wykonany jest z żywic poliestrowych wzmocnionych matą z włókna szklanego – dzięki temu materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, która umożliwia szerokie jego zastosowanie. Rulony poliestrowe już od kilkudziesięciu lat stosowane są na pokrycia dachowe czy też okładzinę ścienną.

czytaj całość
Szklenie drzwi – dlaczego wybrać ornamentowe formatki z polistyrenu?
Szklenie drzwi – dlaczego wybrać ornamentowe formatki z polistyrenu?

Szklenie drzwi ma na celu zapewnić przepływ światła do pomieszczeń bez okien. Obecnie do wykonywania przejrzystych elementów drzwi dostępny jest cały szereg materiałów, w tym także płyty ze szkła syntetycznego wykonane z polistyrenu. Szkło z polistyrenu coraz częściej stosuje się zamiast tradycyjnego szkła. Szyby do drzwi z polistyrenu produkuje się w postaci bezbarwnych lub też kolorowych płyt o ornamentowej powierzchni.

 

 

czytaj całość
Jaki kolor płyt na zadaszenie tarasu wybrać?
Jaki kolor płyt na zadaszenie tarasu wybrać?

Posiadanie tarasu to rozwiązanie bardzo komfortowe dla każdego właściciela domu. Każdy domownik wie doskonale, że nie ma lepszego miejsca wypoczynku, niż relaks na własnym tarasie. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie życie towarzyskie i lubiących świeże powietrze jako miejsce spotkań. Niestety pogoda lubi być kapryśna i nie raz zaskoczy niemiłą niespodzianką w postaci deszczu, co potrafi zepsuć nawet najstaranniej zaplanowaną imprezę. Dlatego też, tak istotną kwestią jest odpowiednie zadaszenie tarasu. Jaki rodzaj pokrycia warto w tym celu wybrać i jak odpowiednio dopasować je kolorystycznie do reszty zabudowy swojej posiadłości? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj całość
Z czego wykonać pokrycie podłogi na balkonie?
Z czego wykonać pokrycie podłogi na balkonie?

Podesty kompozytowe z WPC to bardzo proste rozwiązanie jako pokrycie na podłogę balkonu. Pokrycie podłogi balkonowej podestem kompozytowym z WPC nie wymaga przytwierdzenia go na stałe do podłoża ani stosowania żadnego rodzaju podkładów. Podesty kompozytowe bardzo łatwo zamontować oraz zdemontować samemu, nie musząc posiłkować się przy tym wyspecjalizowaną ekipą montażową, co jest ich ogromnym plusem. Płyta podłogowa na balkon z tego trwałego materiału może być układana w dowolnej konfiguracji, ponieważ panele te z każdej strony są ze sobą kompatybilne dzięki specjalnym elementom łączącym na tak zwany „klik”.

czytaj całość
Modne kolory zadaszenia w małej architekturze ogrodowej
Modne kolory zadaszenia w małej architekturze ogrodowej

Mała architektura ogrodowa to nic innego, jak niewielkie obiekty w ogrodzie i wokół domu, które zwiększają jego funkcjonalność oraz go upiększają – zaliczamy do niej m.in. altany, wiaty, pergole, które pozwalają na komfortowy wypoczynek. Mała architektura to także różnego rodzaju zadaszenia tarasów, balkonów oraz daszki nad drzwi wejściowe.

czytaj całość
Poliester falisty w rolce – materiał na zadaszenia i ogrodzenia
Poliester falisty w rolce – materiał na zadaszenia i ogrodzenia

Zadaszenia pełnią funkcję ochrony przed słońcem, śniegiem oraz deszczem. Niezależnie od rodzaju daszku jaki wybierzesz i jego przeznaczenia, ważne jest to, by wpasował się on w architekturę i wystrój budynku. Równie ważne jest także to, z jakiego materiału jest on wykonany. Jego konstrukcja powinna być lekka, trwała i odporna na warunki pogodowe. Powinna także chronić przed szkodliwymi promieniami UV oraz, jeśli jest taka możliwość, przepuszczać światło.

czytaj całość
Jak wykonać pokrywę do akwarium z plexi?
Jak wykonać pokrywę do akwarium z plexi?

Szukasz materiału do wykonania pokrywy domowego akwarium? Chcesz żeby była praktyczna, a jednocześnie dobrze się prezentowała? Wykorzystaj popularne tworzywo sztuczne, jakim jest pleksa. Jej cechy i parametry sprawiają, że z powodzeniem może być wykorzystywana w akwarystyce. Z kolei dzięki łatwej obróbce doskonale nadaje się do przygotowania pokryć o nietypowych wymiarach. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, dlaczego warto wybrać pleksi do akwarium.

 

czytaj całość
Różnice między poliwęglanem litym, a plexi
Różnice między poliwęglanem litym, a plexi

Poliwęglan lity i plexi to często wybierane materiały wykończeniowe. Dostępne są w postaci płyt, które w wersji bezbarwnej praktycznie nie różnią się od siebie. Mają zbliżony kształt, grubość oraz przypominają naturalne szkło. Zdarza się również, że wykorzystywane są w tym samym celu. Jeśli szukasz solidnego tworzywa do elementów wykończeniowych swojego domu lub biura, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Dowiesz się jakie właściwości oraz zastosowanie mają poliwęglan lity i pleksa, a także jakie są zasadnicze różnice pomiędzy nimi. 

czytaj całość
Docieplanie okien za pomocą pleksi
Docieplanie okien za pomocą pleksi

Po latach użytkowania okna stają się nieszczelne i powodują utratę cennego ciepła. Spadek komfortu grzewczego w budynku mieszkalnym szczególnie dokucza w okresie zimowym, dlatego należy zadbać o poprawę termoizolacji. Warto wykorzystać w tym celu funkcjonalne i sprawdzone rozwiązanie, jakim jest ocieplenie okien z pleksi. To popularne tworzywo o szerokim zastosowaniu, szczególnie jako element wykończeniowy domu. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie cechy i właściwości ma pleksa. Zobacz, jak w prosty sposób wpłynąć na energooszczędność i płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. 

czytaj całość
Modne kolory małej architektury ogrodowej
Modne kolory małej architektury ogrodowej

Zadbany ogród jest sercem każdej posesji oraz pięknym dopełnieniem domu. Z jednej strony ma niewątpliwe walory estetyczne, a z drugiej jest strefą przeznaczoną na wypoczynek i rozrywkę. Trudno wyobrazić go sobie bez elementów małej architektury ogrodowej, które pozwalają funkcjonalnie podzielić przestrzeń oraz pomysłowo ją zaaranżować. Mogą wyeksponować lub zasłonić poszczególne elementy ogrodu, są także dekoracyjnym dodatkiem do roślin. Architektura ogrodowa sprawia, że relaks na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy, dlatego warto pomyśleć o niej już na etapie projektowania domu. W poniższym artykule dowiesz się, jakie materiały i kolory warto wybrać do upiększenia swojego ogrodu.

czytaj całość
Czy potrzebuję produktów poliwęglanowych? Dlaczego?
Czy potrzebuję produktów poliwęglanowych? Dlaczego?

Poliwęglan w budownictwie cieszy się dużą popularnością i jest jednym z najczęściej wybieranych tworzyw sztucznych. Ze względu na dużą wytrzymałość produkty poliwęglanowe znajdują szerokie zastosowanie w produkcji zadaszeń, osłon, ścian działowych czy materiałów reklamowych. Wykorzystywane są także do budowy szklarni ogrodowych. Płyty z poliwęglanu są termoplastyczne i łatwe w obróbce, dzięki czemu mogą przybierać różne kształty i wymiary. Na rynku dostępne są dwa rodzaje płyt z poliwęglanu: lite i komorowe. Czym się charakteryzują? Do czego służą?  Dowiesz się z poniższego artykułu. 

czytaj całość
Ochrona drzwi wejściowych – gotowe rozwiązania
Ochrona drzwi wejściowych – gotowe rozwiązania

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu, dlatego powinny wyróżniać się estetyką oraz trwałością. Chronią przed utratą temperatury oraz hałasami z zewnątrz, jak również zabezpieczają przed wizytą nieproszonych gości. Ponieważ narażone są na działanie czynników atmosferycznych, mogą stracić na wartości. Bardzo ważna jest ich ochrona w postaci zadaszenia nad wejściem. Dzięki niemu, będą spełniać swoją funkcję przez długie lata. Czym kierować się przy wyborze daszka? Sprawdź w poniższym artykule. 

czytaj całość
Z czego wykonać osłony kas i lad sklepowych?
Z czego wykonać osłony kas i lad sklepowych?

Osłony kas i osłony lad sklepowych stanowią barierę ochronną dla pracowników oraz klientów przed rozprzestrzenieniem się bakterii i wirusów drogą kropelkową. Pozwalają zachować bezpieczny dystans pomiędzy stanowiskiem kasjera a kupującym, bez utrudniania kontaktu wzrokowego. Są praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Dzięki wycięciu w dolnej części umożliwiają swobodne wydawanie towaru oraz przyjmowanie płatności. Dodatkowo pasują do wystroju i estetycznie się prezentują. Z czego wykonać zabezpieczenie kas? Jaki materiał wybrać na zabezpieczenie lad? Czym charakteryzują się tworzywa do wykonywania osłon? Sprawdź w poniższym artykule. 

czytaj całość
Taras z paneli kompozytowych – nowoczesne systemy montażowe
Taras z paneli kompozytowych – nowoczesne systemy montażowe

Balkony czy tarasy są nieodzownym elementem naszych domów i mieszkań, które pozwalają na chwile oddechu na świeżym powietrzu. Warto o nie zadbać, by mogły nas cieszyć w chwilach relaksu od codzienności. Przy wykończeniu tarasu czy balkonu coraz większa popularność zyskują panele kompozytowe WPC (Wood Plastic Composite). Wytwarzane są ze zmielonego drewna oraz tworzywa sztucznego (polipropylen, polichlorek winylu). Dzięki takiemu połączeniu z wyglądu przypominają drewno. Zachowują jednak właściwości tworzyw sztucznych co niesie za sobą szereg zalet.

 

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl